Design a implementace produktového katalogu

Cíl projektu

Zrychlení procesu uvedení nových produktů směrem k zákazníkovi, centralizace informací o produktech na jednom místě, zjednodušení konfigurace produktů a sjednocení velkého produktového portfolia.

Zákazník

Sberbank CZ je plně rozvinutá, samofinancovaná a zisková banka se silným zaměřením na retailové, malé, střední a velké firemní klienty. V České republice provozuje 25 poboček a přes 120 000 spokojených klientů. Působí na českém trhu od roku 1993 (od roku 1997 jako samostatná akciová společnost a od února 2013 pod značkou Sberbank).

Je součástí bankovní skupiny Sberbank Europe, která je 100% vlastněna největší ruskou bankou Sberbank Russia. Skupina Sberbank jednou z největších a nejdynamičtěji se rozvíjejících bankovních skupin na světě a obsluhuje více než 102 milionů klientů ve více než 20 zemích po celém světě.

V roce 2018 jsme v rámci designu jako konzultanti spolupracovali s interním architektem Sberbanky. Řešili jsme jak model katalogu, tak i návrh jeho zapojení do IT infrastruktury banky. Naše zkušenosti z implementace několika dalších katalogů jsme přizpůsobili na míru Sberbank CZ.

Specifické problémy, které jsme řešili

Velká rozdrobenost produktového portfolia Sberbanky.

Přechod Sberbanky na nový B/E. Zajištění zpětné kompatibility se starým B/E.

Návrh operativy s malý týmem v rámci možností banky.

Zapojení projektu do již probíhajícího vývoje multi-kanálové platformy.

Vždy se snažím poznat pracovní prostředí během krátké chvíle. Když pak po několika schůzkách poznám i lidi, PRO a SE kterými pracuji, není pro mne obtížné dodat to, co očekávají.

Ondřej Mach

Hlavní analytik

Implementace produktového katalogu v kostce

V rámci implementace projektu jsme zajišťovali následující kroky:

1

Implementace produktového katalogu v Microsoft SQL Server.

2

Analýza portfolia depozitních produktů.

3

Iniciální naplnění produktového katalogu.

4

Návrh a implementace business pravidel kontrolujících integritu dat plněných do katalogu.

5

Zavedení nových produktů do katalogu.

6

Návrh souvisejících komponent, změny v architektuře katalogu a možnosti dalšího rozvoje.

Se společností epptec, zastoupenou Ondrou Machem jsem pracovala celkem 2 roky v malém agilním týmu na projektu zahrnujícím návrh a implementaci produktového katalogu ve Sberbank. Jednalo se o velmi komplexní průlomové řešení ovlivňující celou banku.

Ondra byl vždy velmi profesionální. Vážím si ho jako zkušeného člověka s dokonalými technickými a odbornými znalostmi. Jeho jednání bylo vždy velmi empatické, aby porozuměl a mohl rozvíjet obchodní řešení správným směrem. Tato jedinečná kombinace dovedností mu umožňuje propojit  technických svět s obchodním, a dodat pak řešení na míru. Činí tak navíc s přesností, lehkostí a dodržováním daných termínů. Ondra je jedním z nejlepších konzultantů, se kterými jsem se během své profesionální kariéry setkala. Ondru mohu z celého srdce doporučit každému, kdo s ním zvažuje spolupráci. Kromě bezproblémového dodání požadovaných služeb se od něj můžete také hodně naučit.

Tereza Kodejšová

Business Analist, Sberbank CZ

Návrh a implementační fáze trvaly přibližně 16 měsíců. Během této doby se povedlo produktový katalog zprovoznit, naplnit daty a integrovat do infrastruktury banky. 

Zanechte nám vzkaz, ozveme se vám

Děkujeme, vaší zprávu jsme úspěšně přijali.
Budeme vás kontaktovat co nejdříve.
Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu.

O Vaše data se staráme dle našich
Zásad ochrany osobních údajů.

Nebo nám rovnou zavolejte

Václav Kandrnal

Lead consultant & co-founder
+420 608 406 426
vaclav.kandrnal@epptec.eu

Petr Lev

Lead consultant & co-founder
+420 724 312 405
petr.lev@epptec.eu