Vývoj aplikace pro výpočet podkladů pro fakturaci

Cíl projektu

Společnost Mail Step a.s. věnující se logistice e-shopů hledala partnera pro zajištění opravy nefungující aplikace Mailbill spravující přípravu dat pro fakturaci. Původní verze aplikace již nebyla schopna zvládat přepočty neustále rostoucích dat ani škálovat s ohledem na očekávaný růst Mail Step a.s.

Mailstep a.s.

Společnost Mail Step se věnuje komplexnímu řešení logistiky e-shopů od přijetí zboží od dopravce až po doručení objednávky koncovým zákazníkům. Součástí poskytovaných služeb je zajištění převzetí zboží a jeho skladování, vyřízení objednávek, vyzvedávání, balení, doprava i řešení reklamací (vratek).

Aplikace Mailbill

Aplikace Mailbill zpracovává informace o aktivitách, které Mail Step pro své zákazníky zajišťuje (např. množství přijatého zboží, stav skladů, počet a typ odeslaných zásilek atd.), a pro tyto aktivity definuje ceníky. Aplikace pak propočítává celkové měsíční náklady za jednotlivé aktivity, připravuje podkladová data a přehledy pro ERP systém, účetnictví a klienta.

Problémy, které jsme řešili

1

Špatná škálovatelnost stávajícího řešení.

2

Nevhodná implementace mikroservisní architektury.

3

Neexistence business validací správnosti dat.

4

Neexistence integrovaného testovacího prostředí.

Řešení

Po důkladné analýze situace jsme došli k závěru, že oprava problémů v původní verzi aplikace by pro zákazníka byla velmi drahá a riziková. Bylo proto přijato rozhodnutí o vytvoření nové aplikace s architekturou zaměřenou na škálovatelnost a robustnost.

  • V první fázi projektu nová aplikace postupně nahradila tu původní, což přineslo nezanedbatelnou úsporu na ceně cloudové infrastruktury a zlepšilo efektivitu práce. Nová aplikace je dobře škálovatelná a díky vhodné agregaci dat je výpočet řádově rychlejší. Díky přehlednému zobrazování business validací je uživatel včas upozorněn na chybějící ceny nebo ceníky a může tak reagovat s dostatečným předstihem před fakturací. Nová aplikace zároveň poskytuje další funkcionality (např. minimální dofakturace a měsíční pevné ceny).
  • V druhé fázi projektu bylo díky vhodně zvolené architektuře možné přidávat další důležité funkcionality jako hromadné exporty a importy ceníků, opravné položky a nastavování cenových výjimek v návaznosti na různé potřeby zákazníka. Do aplikace byly zároveň integrovány PBI reporty, díky kterým je možné provádět datovou kontrolu proti zdrojovému systému.

Naši konzultanti zajišťují:

Management projektu a jeho koordinaci s ostatními systémy v Mail Stepu.

Analýzu, specifikaci a dokumentaci business požadavků řešení.

Analýzu a zadání integračních požadavků (REST a Kafka).

Návrh a implementaci databázového řešení (PostgreSQL).

Vývoj aplikace (React, Node.js a Golang).

Zanechte nám vzkaz, ozveme se vám

Děkujeme, vaší zprávu jsme úspěšně přijali.
Budeme vás kontaktovat co nejdříve.
Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu.

O Vaše data se staráme dle našich
Zásad ochrany osobních údajů.

Nebo nám rovnou zavolejte

Václav Kandrnal

Lead consultant & co-founder
+420 608 406 426
vaclav.kandrnal@epptec.eu

Petr Lev

Lead consultant & co-founder
+420 724 312 405
petr.lev@epptec.eu