Studie proveditelnosti na návštěvnickou mobilní aplikaci

Cíl projektu

Zjištění proveditelnosti aplikace a následný výběr vhodného dodavatele na základě průzkumu trhu, analýzy připravenosti klienta na zavedení nové mobilní aplikace a sběru požadavků od relevantních osob/zúčastněných.

Zákazník

Zoologická zahrada hl. m. Prahy je největší zoo v České republice. Jejím zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy. V zoo se nachází více než 5500 zvířat v 680+ druzích. V roce 2019 celková návštěvnost překonala hranici 1.4 mil. návštěvníků a zařadila se tak, podle TripAdvisoru, mezi top 10 zoo na světě. Zároveň se řadí mezi přední podporovatele projektů na záchranu ohrožených zvířat.

Projektový tým a metodika řízení:

Projektový tým byl sestavený ze dvou analytiků naší společnosti, kteří vedli workshopy, řídili projekt a vypracovali celkovou studii. Do studie bylo zaneseno námi navrhované řešení, které vyplývalo z mnohaletých zkušeností, aby co nejvíce odráželo realitu a aby výběrové řízení bylo postaveno na pevných základech.

Celá implementace trvala cca 2 měsíce, během nichž proběhlo 12 workshopů, kterých se zúčastnily i zapojené osoby ze Zoo Praha a dalších stran.

2
zkušených expertů
2
měsíců na projektu
12
workshopů

Komponenty řešení

V rámci projektu bylo třeba řešit několik rovin:

1

Analýza konkurenčních zoo a jejich mobilních aplikací z hlediska funkcionality, stahování, hodnocení, ve srovnání s návštěvností a dalšími parametry.

2

Analýza požadavků Zoo Praha na mobilní aplikaci, cílení na návštěvníky, na funkcionality, jež mají být součástí aplikace a propojení se systémy zoo.

3

Připravenost Zoo Praha na integraci mobilní aplikace s existujícími systémy a návrh změn.

4

Návrh fázování vývoje aplikace do logických celků dle funkcionalit, návrh harmonogramu projektu a odhad nákladů na vývoj aplikace.

5

Vytvoření sady dokumentů (analýza konkurence, odhad návštěvníků, FMEA, integrace...) Excel s přibližně 400 požadavky a hrubý návrh wireframu.

6

Návrh hodnotících kritérií pro účely výběrového řízení.

Feasibility study pre nás bola novou, avšak o to zaujimavejšou skúsenosťou. Fakt, že sa jednalo o "netradičného" klienta to len umocňovalo. Na základe spätnej väzby si trúfame povedať, že s Karlom Švecom sme odviedli skvelú prácu.

Erik Lehocký

Vedoucí projektu

Projekt se podařilo předat ve stanoveném čase a výstupy byly následně použity pro vypsání výběrového řízení. Zoo Praha je příspěvkovou organizací, tudíž se na výběrové řízení vztahovaly předpisy veřejné správy.

Zanechte nám vzkaz, ozveme se vám

Děkujeme, vaší zprávu jsme úspěšně přijali.
Budeme vás kontaktovat co nejdříve.
Něco se pokazilo. Zkuste to prosím znovu.

O Vaše data se staráme dle našich
Zásad ochrany osobních údajů.

Nebo nám rovnou zavolejte

Václav Kandrnal

Lead consultant & co-founder
+420 608 406 426
vaclav.kandrnal@epptec.eu

Petr Lev

Lead consultant & co-founder
+420 724 312 405
petr.lev@epptec.eu